• Bicie rekordu w resuscytacji

• Pasowanie pierwszoklasistów

• Dzień Piżamy

W piątek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole akcję  "Dzień Piżamy". Chętni uczniowie wzięli w niej udział i przez cały dzień chodzili w swoich piżamach. :)

• XV Biegi Przełajowe im. Powstańców Wielkopolskich

• Święto Podgrzybka

Uczniowie naszej szkoły poraz pierwszy wzięli udział w konkursach zorganizowanych z okazji Święta Podgrzybka. Zważywszy, że był to debiut w tego typu imprezie, uważam, że bardzo dobrze się zaprezentowaliśmy. Przede wszystkim świetnie się bawiliśmy, a przecież o to głównie chodzi przy okazji tego typu imprez.

• Wolontariat w naszej szkole

W roku szkolnym 2019/2020  w naszej szkole powstał wolontariat. Młodzi uczniowie z klas 5-8 postanowili pomagać innym. Razem z panią Dorotą Mamet stworzyliśmy plan współpracy naszych wolontariuszy z osobami starszymi i samotnymi.

4.10.2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie naszych wolontariuszy z seniorami i osobami samotnymi z Kamionny.  Uczniowie przygotowali poczęstunek, kawę oraz mnóstwo różnych gier planszowych. Bardzo się cieszymy, że tak wielu seniorów przyjęło nasze zaproszenie. Planujemy już kolejne spotkania.

Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów „NOC w szkolnej bibliotece”, która odbyła się 4.10.2019r. Udział w niej wzięło 20 uczniów z klas 5-7. Podczas wieczornego spotkania odbyły się różne gry i zabawy, wspólnie śpiewaliśmy oraz zjedliśmy pyszną pizzęJ Uczniowie poznawali swoich kolegów/koleżanki, opisywali siebie, tworzyli zgrane grupy, rozwiązywali różne problemy i nauczyli się mówić o sobie i innych pozytywnie. Nasza nocka spodobała się młodym ludziom. Myślimy o kolejnych wieczornych spotkaniach.

• Wycieczka klas 4-6 do Gorzowa Wlkp.

• Zajęcia taneczne dla dzieci - Centrum Hajdasz

• Dzień Sybiraka

17 września obchodzimy Dzień Sybiraka. W tym roku również młodzież naszej szkoły uczciła w symboliczny sposób naszych wywiezionych na tę "nieludzką ziemię " rodaków. Przy grobie Pana Klemensa Napierały zapaliliśmy znicz, złożyliśmy kwiaty i zasłuchaliśmy się we wspomnienia syna Pana Klemensa - Zenona. W atmosferze zadumy wysłuchaliśmy również wierszy związanych z tamtym wydarzeniami.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

• Wycieczka do Prusimia

• Spotkanie z Panią Magdaleną Ludwiczak

W poniedziałkowy poranek uczniowie klasy czwartej i siódmej uczestniczyli w spotkaniu z pisarką i bibliotekarką Panią Magdaleną Ludwiczak. Podczas spotkania odbyły się krótkie warsztaty, na których mogliśmy się przekonać jak wielkim przedsięwzięciem jest pisanie książek.

• Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu

• Przerwa na czytanie

14 maja w naszej szkole odbyła się akcja "Przerwa na czytanie". Chętni uczniowie z klasy od I do VIII spędzali czas na przerwie ze swoją ulubioną książką. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy także najmłodszych czytelników czyli nasze przedszkolaki. Panie w bibliotece czytały im ich ulubione bajeczki. Nasi uczniowie miło spędzili wtorkowe przerwy.

• II Miniturniej Robotyki dla Przedszkoli

16 maja 2019 roku nasza szkoła zorganizowała po raz drugi Miniturniej Robotyki dla Przedszkoli. W tym roku wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje przedszkolaków wraz z opiekunami z sześciu przedszkoli: Przedszkola nr 1 w Międzychodzie, Przedszkola nr 3 w Międzychodzie, Przedszkola nr 4 w Międzychodzie, Przedszkola w Bielsku, Przedszkola w Łowyniu oraz Przedszkola w Kamionnie.

Dzieci miały do wykonania trzy zadania turniejowe:

1. Zadanie na macie z figurami polegało na tym, że Pszczółki musiały przejechać trasę po wyznaczonych figurach.
    2. Zadanie na macie z miastem polegało na tym, żeby „kupić” wszystkie przedmioty z listy zakupów. W tym zadaniu przedszkolaki sprawdziły swoją znajomość języka angielskiego ponieważ zarówno nazwy sklepów na macie, jak i przedmiotów do kupienia na liście zakupów napisane były właśnie w języku angielskim.
    3. Uczestnicy turnieju otrzymali kod, według którego Pszczółka miała się poruszać. Każda drużyna otrzymała  ten sam kod i na sam koniec Pszczółki ‘zatańczyły’ wspólny układ choreograficzny do piosenki „Makarena”.

Każde dziecko otrzymało nagrodę indywidualną, a także nagrodę i dyplom pamiątkowy dla Przedszkola.

Wszyscy świetnie się bawili, a dzieci nie mogą się doczekać przyszłorocznej edycji turnieju.

• Warsztaty językowe w Londynie

W dniach 8-14 marca 2019 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych w Londynie organizowanych przez firmę HELLO English Culture Centre. Do Londynu dojechaliśmy autokarem, podróż była długa, jednak nie zabrakło wrażeń, gdyż zaraz po wyruszeniu z Kamionny uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, które musieli uzupełniać podczas codziennych zajęć w autokarze oraz podczas zwiedzania miasta. Dzięki takiej formie warsztatów uczniowie nie tracili czasu na bezczynność ponieważ zawsze mieli jakieś zadanie do wykonania. Program zwiedzania był bardzo bogaty. Naszym przewodnikiem była Pani Zosia , która od wielu lat organizuje wyjazdy do Anglii dlatego zawsze mogliśmy liczyć na profesjonalizm w organizacji zwiedzania oraz usłyszenie mnóstwa ciekawostek, których nie znaleźlibyśmy w zwykłym przewodniku. Dzięki temu, że uczestnicy musieli wszędzie zabierać ze sobą zeszyty ćwiczeń, zwiedzanie nie było po prostu spacerowaniem między zabytkami, a zmusiło ich to do odszukiwania konkretnych informacji i przyjrzenia się bliżej  oglądanym zabytkom i obiektom muzealnym. Początkowo uczniowie byli przestraszeni faktem, że nocleg zapewniają im rodziny Angielskie zróżnicowane etnicznie, jednak szybko przekonali się, że jest to jedno z najlepszych doświadczeń całego wyjazdu. Uczniowie zdani byli na siebie, dlatego musieli posługiwać się językiem angielskim, żeby porozumieć się z rodzinami goszczącymi. Wyjazd był niezapomnianą przygodą. Mamy nadzieję, że wrócimy do Londynu w przyszłym roku!

• III Międzyszkolny Turniej Robotyki

strona: