First LEGO League

INTO ORBIT 2018/19

TEMAT PRZEWODNI

Odkrywaj życie i podróżowanie w kosmosie!

Zbierz swoją drużynę i przygotuj się na odkrycia, wyzwania i innowacje w wymagającej i inspirującej przestrzeni kosmicznej!  W sezonie FLL 2018/2019 wymaga od Was abyście współpracując łamali ziemskie ograniczenia. Czy masz to co potrzeba aby wejść NA ORBITĘ?

FIRST® LEGO® League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2018/2019 INTO ORBIT drużyny wybiorą i rozwiążą w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem dotyczący wody. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® zbudują, przetestują i zaprogramują autonomicznego robota który rozwiąże misje podczas ROBOT GAME. Dzięki temu konkursowi drużyny doświadczą podstawowych wartości FLL celebrując odkrycia, naukę i współpracę.

MISSION MOONSM

Odkrywanie życia na księżycu

Jakby to było żyć na księżycu? Sezon FLL Jr. 2018/19 przeniesie Cię do miejsca, w którym sam będziesz tworzyć zasady, rozwijać się i odkrywać wszystko co jest wokół Ciebie. Wyzwanie czeka – dołącz do MISJI KSIĘŻYC!

Co roku FIRST® LEGO® League Junior prezentuje nowe i ekscytujące wyzwanie, które rozpala umysły młodych twórców – dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Każda grupa składająca się z maksymalnie sześciu dzieci rozpoczyna poszukiwania eksplorację prawdziwego, życiowego problemu oraz szuka jego rozwiązania budując model z zestawu Inspiracyjnego FLL Jr. Korzystając z konstrukcji jako punktu wyjścia młodzi inżynierowie projektują nowy, ulepszony model. Pracując uczą się podstawowych umiejętności inżynierskich i programistycznych i stosują tą wiedzę aby poruszać modelem. Zespołu również dokumentują swoją pracę w Inżynierskim Notesie oraz dzielą się swoją przygodą z FLL Jr. poprzez prezentację POKAŻ MI plakatu. W trakcie przygotowań drużyny kierują się Podstawowymi Wartościami FLL Jr. oraz doceniają korzyści płynące z pracy zespołowej.

Zobacz zdjęcia!!!

Znalezione obrazy dla zapytania fll

Nowy sezon FLL 2017/18 – HYDRODYNAMIC

FIRST LEGO League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2017/2018 HYDRODYNAMIC drużyny wybiorą i rozwiążą w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem dotyczący wody. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® zbudują, przetestują i zaprogramują autonomicznego robota który rozwiąże misje podczas ROBOT GAME. Dzięki temu konkursowi drużyny doświadczą podstawowych wartości FLL celebrując odkrycia, naukę i współpracę.

First LEGO League sezon 2016/2017

Podobny obraz

Prezentacja_2.pdf

15 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w eliminacjach krajowych Międzynarodowego Konkursu First Lego League. Powyżej - w prezentacji - nasze przygotyowania do konkursu.