• Powiatowy Konkurs Recytatorski

31 maja uczniowie naszej szkoły: Maja Sycz, Nina Waligóra, Jan Leszczyłowski, Amelia Klaus, Filip nSzafrański i Miłosz Buśko uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o tematyce sportowej i olimpijskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Międzychodzie. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali. Nina Waligóra zdobyła pierwsze, a Amelka Klaus drugie miejsce. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów!

• Zdobienie pierniczków w klasie piątej

• Sesja zdjęciowa klasy 5

• Dzień Kropki

Dzisiaj 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest święto dzięki któremu  mamy okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku.  Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziano historię małej  Vashtii.  Dzięki mądrej nauczycielce od plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w zadaniach przygotowanych z tej okazji przez panie bibliotekarki:

• klasy I-III mogły uzupełniać kropkowe rysunki, z czym z resztą poradziły sobie wspaniale (zobaczcie na drzwi klasy I😊),
    • starsi uczniowie zapoznali się z „kropkową” sztuką aborygenów i stworzyli własne prace (galeria na górnym korytarzu),
    • kropki i ich łączenie, co nie zawsze okazało się łatwe, zagościły również na matematyce,
    •  wszyscy mogli poszukiwać motywujących cytatów ukrytych pod kropkami choć zwycięzców mogło być tylko trzech.

Cieszę się także, że wielu rodziców pomogło stworzyć dzieciom specjalne kreacje na ten niesamowity dzień.

Bądźcie z nami za rok, kropki górą😊.

W. Flak

• Dzień Sybiraka

• Wizyta u Państwa Górskich

• Wycieczka do Gorzowa

• Zajączek w czwartej klasie

• Zdrowe śniadanko pierwszoklasistów

• Mikołajki w Przedszkolu

• Dzień Sybiraka

• Odwiedziny Berów w naszej szkole

• Dzień Patrona

• Przegląd kolęd i pastorałek

• Spotkanie z Panem Adamem Nowakiem

• Dzień Rzucania Palenia

• III Międzyszkolny Turniej Robotyki

• Wizyta Biskupa w naszej szkole

• Wieczornica Patriotyczna

7 listopada w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Uczennice z klasy 5,6,7 i 8 wystąpiły razem śpiewając pieśni patriotyczne. Zaproszeni goście mogli usłyszeć m.in. Białe Róże, Ojczyzno ma, Uwierz Polsko, Rotę i wiele innych znanych pieśni. Oczywiście nie zabrakło naszego Hymnu, który został odśpiewany w całości. W tym szczególnym dniu obecni byli seniorzy, którzy zostali zaproszeni przez naszych szkolnych wolontariuszy. Bardzo się cieszymy, że znaleźli dla nas czas. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy byli, panu Bartkowi, który nam przygrywał oraz rodzicom za upieczone rogaliki. Już myślimy o kolejnych spotkaniach….

• Bieg Niepodległej

Uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły uczestniczyli w Biegu Niepodległej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Międzychodzie.

strona: