Od grosika do złotówki

Od grudnia 2021 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kamionnie uczestniczą w ogólnopolskim projekcie              z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa „Od grosika do złotówki”. Ten unikalny program dla najmłodszych uczniów, ma charakter integralny, uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów, a także wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata.

Jest to program z multimedialnym pakietem dydaktycznym realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspólnie z Contentplus i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości. Program korzysta z dofinansowania w ramach funduszy EOG.

Patronat honorowy nad projektem już po raz kolejny objęło Ministerstwo Finansów.

Cele programu:

- nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi             w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu,

- nabycie przez uczniów wiedzy i umiejętności o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Program realizuje klasa druga, która będzie kontynuowała działania w klasie trzeciej. Realizacja projektu potrwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie, podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. W jego realizację zostaną także zaangażowani rodzice.

W czasie realizacji projektu doskonalone będą procesy poznawcze, kształtowane prawidłowe nawyki oraz postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Wprowadzane będą pojęcia związane z edukacją finansową oraz z zakresu bezpieczeństwa. Posiadane przez uczniów umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy doskonalone będą podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów życia codziennego w trakcie zabaw i gier dydaktycznych.

Otwórz