Szkoła z wiatrem

We wrześniu 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział

w projekcie "Szkoła z wiatrem" organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Wyjątkowy projekt edukacyjny, dla wszystkich szkół, chcących nauczać w duchu ekologii, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klas 1-6) przygotowany przez PSEW we współpracy z CFF.

Chcąc edukować od najmłodszych lat i jeszcze bardziej zwiększać świadomość proekologiczną, która uwrażliwi młode pokolenie na aktualne problemy klimatu Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej stworzyło projekt „Szkoła z wiatrem”. Jest to bezpłatny projekt edukacyjny, dla wszystkich szkół, chcących edukować w duchu ekologii.

Projekt Szkoła z wiatrem to przedsięwzięcie edukacyjne, które przybliża dzieciom i młodzieży współczesne zagrożenia dla czystej i zielonej planety, jednocześnie promując idee proekologiczne, w tym poszerzanie wiedzy o korzyściach płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii m.in. energetyki wiatrowej. Inicjatywa ma na celu kształtowanie od najmłodszych lat nawyków chroniących Ziemię i uzmysłowić jak istotne znaczenie dla klimatu ma ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla.

Lekcja wyjaśnia i uczy czym są odnawialne źródła energii i jak można wykorzystać je w walce o zieloną planetę. To gotowy scenariusz dostępny za darmo, zakłada przeprowadzenie lekcji klas 1-3 z możliwością przeprowadzenia ich również w starszej grupie przedszkolnej oraz 4-6 również z możliwością przeprowadzenia ich również w klasach 7 - 8 w ramach zajęć z przyrody, godzin wychowawczych lub świetlicowych. Przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji dostosowują zakres wiedzy i przekaz do danej grupy wiekowej i podpowiadają nauczycielom jak zainteresować uczniów ochroną środowiska. Harmonogramy lekcji mogą być także wykorzystane w ramach nauczania domowego przez zainteresowanych rodziców.