Autostrada do szkoły

Szanowny Rodzicu,

miło nam poinformować, że Twoje dziecko będzie miało okazję wziąć udział w zajęciach w ramach programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Kampania ma na celu edukację dzieci z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Łączy ona naukę, zabawę oraz innowacyjną technologię. To ekscytująca przygoda dla Twojego dziecka, a dla Ciebie gwarancja, że Twoja pociecha zdobędzie wszystkie umiejętności niezbędne do tego, by doskonale radzić sobie jako pieszy na drodze.

W zajęciach wykorzystujemy technologię Virtual Reality, która za pomocą specjalnych gogli i autorskiej aplikacji, w której głosu użyczył Jarosław Boberek, pozwala przenieść się do wirtualnego miasta, poruszać po wirtualnych drogach, a podczas zabawy uczyć zasad ruchu drogowego. Udostępniamy dzieciom również interaktywny stół iTable, dzięki któremu każda lekcja zamienia się w podróż po świecie zaawansowanej technologii.

Lekcje z AUTOSTRADĄ DO SZKOŁY organizujemy w szkołach podstawowych położonych
w województwie wielkopolskim i lubuskim. Do końca 2017 roku odwiedzimy 50 szkół, natomiast przez najbliższe dwa lata wizyty zostaną zrealizowane w sumie w niemal 200 placówkach.

Edukacja dzieci to niejedyna korzyść płynąca z programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Drugim filarem programu są inwestycje w infrastrukturę poprawiające bezpieczeństwo Twojego dzieckaprzy szkole.Przy udziale Wielkopolskiej i Lubuskiej Komend Policji, które pomogły określić potencjalnie niebezpieczne miejsca w pobliżu szkół zostały wytypowane placówki, które zostaną wyposażone w brakującą infrastrukturą zapewniającą bezpieczeństwo pieszych.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY dokonuje przełomu w kwestii edukacji z zakresu bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Cieszymy się, że dzięki programowiTwoje dziecko już zawsze będzie mogło bezpiecznie pokonywać trasę między szkołą a domem!

Z poważaniem,

Zofia Kwiatkowska