Aktywna Tablica

Program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli

Znalezione obrazy dla zapytania aktywna tablica

W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł., z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Cechy programu

Program realizowany w latach 2017-2019

Dla publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, artystycznych oraz szkół podstawowych w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich, a także szkół i zespołów szkół przy placówkach dyplomatycznych

Szkoły posiadające dostęp do internetu na poziomie co najmniej 30 mb/s (2017) i szkoły z planowanym przyłączeniem do szerokopasmowego internetu (2018/2019)

Źródło finansowania:

80% budżet państwa, 20% budżet organów prowadzących (wkład własny)

Docelowa liczba szkół objętych programem 15 500

• 2017 – 5582 Szkół
      • 2018 – 4999 Szkół
      • 2019 – 4999 Szkoł

Wartość dofinansowania:

• 14 000 zł maksymalna kwota wsparcia finansowego
      • 3 500 zł wkład własny organu prowadzącego
      • 17 500 zł łączny całkowity koszt maksymalnego wsparcia finansowego

Przedmiot dofinansowania:

• Tablice interaktywne
      • Projektory lub projektory ultrakrótkoogniskowe
      • Głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku
      • Interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55”

Międzyszkolna Sieć Współpracy

15 marca w Szkole Podstawowej w Luboszu odbyło się pierwsze spotkanie szkolnych koordynatorów projektu Aktywna Tablica w ramach Mięzyszkolnej sieci współpracy. W spotkaniu wzięli udział koordynatorzy z ZSP Kamionna, SP Lubosz, SP Chełmno, SP Chrzypsko Wielkie oraz SP Pniewy. Podczas spotkania koordynatorzy omówili zasady współpracy oraz program działań w ramach projektu.

• Spotkania w ramach międzyszkolnych sieci współpracy zobacz
  • Terminy lekcji otwartych zobacz

W ramach działań szkolnej sieci współpracy koordynatorzy dzielili się pomysłami na wykorzystanie TIK (Technologie informacyjno-komunikacyjne) podczas prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz uczestniczyli w lekcjach otwartych. Podsumowaniem działań był konkurs TIK dla uczniów danych szkół oraz ankieta ewaluacyjna dla nauczycieli.

Wykorzystanie TIK na zajęciach

Przykłady dobrych praktyk i scenariusze lekcji z wykorzystaniem TIK

Historia.docx

Jezyk_angielski.docx