Trzymaj formę

Znalezione obrazy dla zapytania Trzymaj formę

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym,

dwukierunkowym podejściu:

propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

Dla uczniów

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki.

Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Projekty powinny służyć promocji aktywności fizycznej, uczyć prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Dla rodziców

Ulotka_dla_rodzicow.pdf

Więcej informacji w zakładce Realizowane projekty w ZSP

oraz na stronie http://www.trzymajforme.pl/start-16

Rok szkolny 2022/23

Jemy zdrowo :)

Klasa czwarta  bardzo lubi wspólne śniadanka w szkole :)

Talerze zdrowia

Podczas lekcji wychowawczej uczniowie klasy czwartej rozmawiali na temat zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się jak powinna wyglądać zdrowa dieta oraz przygotowali projekty talerzy zdrowia :)

Zdrowe śniadanko w klasie 4 :)

Rok szkolny 2020/21

Zdrowe przekąski przygotowane przez uczniów klasy 7

Zdrowy tryb życia - materiały przygotowane przez uczniów klasy 7

Quiz 1

Quiz 2

Wykreślanka 1

Wykreslanka 2

5 zasad zdrowego stylu życia

Zdrowy styl życia

Zdrowy tryb życia

Rok szkolny 2018/19

Mój HEALTHPLAN - projekt klasy V

Talerze zdrowia przygotowane przez uczniów klasy IV

W dniu 15.02.2019r. klasa III przygotowała zdrowe śniadanie, które składalo się z wartościowych składników odżywczych. Uczniowie omówili w tym dniu piramidę zdrowia, czego efektem było przygotowanie zdrowego posiłku.

7 marca 2019 r. uczniowie kl.II i III wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez klasę VII w ramach kampanii "Trzymaj formę!". Młodsi koledzy dowiedzieli się nie tylko o tym, jak zdrowo się odżywiać, ale także jak ważny dla prawidłowego rozwoju jest ruch na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie zdrowych posiłków- sałatki owocowej i pysznych, kolorowych kanapek, którymi poczęstowaliśmy też uczniów innych klas i pracowników szkoły.

20 września uczniowie klas 5 i 6 wybrali się na pieszą wycieczkę śladami Powstania Wielkopolskiego z Kamionny do Mnich. Po drodze uczniowie wykonywali zadania związane z Powstaniem Wielkopolskim. Najbardziej spodobało im się ukrywanie w szałasach w lesie, które musieli zbudować samodzielnie. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.

03.10.2018r. (w środę) i 04.10.2018r.(w czwartek) klasy 4,5,6,7 i 8 udały się na wycieczkę do Poznania aby odwiedzić miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej.

Rok szkolny 2017/18

Biwak klas IV i VI

Uczniowie klas IV i VI uwielbiają spędzać czas aktywnie. Podczas biwaku w Chacie zbójców w Bucharzewie dużo czasu spędziliśmy w lesie bawiąc się w podchody, budując szałasy oraz jeżdżąc konno. Ci, którzy lubią tańczyć uczyli się zumby :)

Talerze zdrowia przygotowane przez uczniów klasy czwartej

Gazetki szkolne i klasowe o zdrowym odżywianiu

W ramach promocji zdrowego odżywiania przeprowadzono w kl VII pogadankę a także przedstawiono krótki film o skutkach niewłaściwego jedzenia. Uczniowie przygotowali plakaty oraz zaprezentowali przekąski i kanapki jako alternatywę dla niezdrowych fastfoodów.