• 01.10.2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

• Szkolny festyn z okazji Dnia Dziecka

• III Miniturniej Robotyki dla Przedszkoli

10 maja odbył się w naszym przedszkolu III Miniturniej Robotyki dla Przedszkoli. Wzięło w nim udział 7 zespołów dwuosobowych z przedszkoli w Międzychodzie. Dziękujemy wszystkim za udział i obecność. Dzieci bawiły się fantastycznie rozwiązując zadania związane z programowaniem pszczółki BeeBot. Na koniec odbył się taniec pszczółek. Dziękujemy Radzie Rodzicow w Kamionnie za ufundowanie nagród dla przedszkolaków. Widzimy się na kolejnym turnieju już w listopadzie!

• Warsztaty Językowe w Wielkiej Brytanii

30 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Międzychodzie oraz Szkoły Podstawowej w Łowyniu wyruszyła autokarem w długą trasę. Po całonocnej jeździe przez Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię i Francję i porannej przeprawie promem dotarliśmy do celu naszej podróży - Anglii :) Pierwszego dnia zwiedziliśmy malownicze Canterbury. Zobaczyliśmy zachwycającą Katedrę, odwiedziliśmy Muzeum Romańskie a spacer po mieście zakończyliśmy krótkim rejsem łódkami, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii miasta.

Następne dni spędziliśmy w stolicy Anglii - Londynie. W zwiedzaniu nie przeszkodziły nam liczne barierki, które pojawiły się w mieście z powodu zbliżającej się koronacji :) Mieliśmy okazję odwiedzć najbardziej znane miejsca w Londynie takie jak Katedrę Świętego Pawła, Tower of London, odbyliśmy przejażdżkę słynnym London Eye a nawet mieliśmy okazję zwiedzić Parlament i zobaczyć jak wyglądają obrady w Izbie Gmin oraz Izbie Lordów. Po spacerze w St James Park zobaczyliśmy Pałac Buckingham gdzie również widać było przygotowania do nadchodzącego ważnego wydarzenia. Kolejne punkty programu to zwiedzanie Sea Life, gdzie jedną z największych atrakcji okazały się być pingwiny, Shrek's Adventure, w którym uczniowie mogli porozmawiać z postaciami z filmu, a na koniec odwiedziliśmy British Museum. Kolejnego dnia również nie zabrakło atrakcji. Zwiedziliśmy Kensington Gardens, Royal Albert Hall, BBC Earth oraz dwa wspaniałe muzea - Science Museum i Natural History Museum.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Dover. Na uczniach duże wrażenie wywarło zwiedzanie tuneli z czasów Drugiej Wojny Światowej. Zwiedziliśmy również zamek a na koniec trochę odpoczęliśmmy na plaży podziwiając białe klify.

Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki :)

• Druk 3D

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła zakupiła kolejną drukarkę 3D. Dzięki niej powstaje wiele przestrzennych modeli używanych nie tylko na zajęciach lekcyjnych, uczniowie mają też możliwość drukowania własnych modeli związanych z ich zainteresowaniami takich jak rakiety kosmiczne, zakładki do książek czy figurki Pokemonów :)

• Laboratoria Przyszłości

Uczniowie chętnie korzystają ze sprzętów zakupioonych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości takich jak zestawy BeCreo, Spike czy BricQ. Dzięki nowemu sprzętowi fotograficznemu uczniowie uwieczniają ciekawe momenty z życia szkoły oraz organizują klasowe sesje fotograficzne :)

• Bal karnawałowy :)

• Dzień Patrona w naszej szkole

• Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy 6 sprawdzają swoje siły w programowaniu :)

• Jasełka w naszej szkole

• Wycieczka szkolna do Berlina

• Pasowanie pierwszoklasistów

• Na Straży Puszczy Noteckiej

• Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• XVII Biegi Przełajowe im. Powstańców Wielkopolskich w Kamionnie

11 października w naszej szkole odbyły się już XVII Biegi Przełajowe im. Powstańców Wielkopolskich. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za tak liczny udział. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

• Biegi sztafetowe

• Konkurs Głośnego Czytania

• Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Każda klasa prezentowała wybrany przez siebie kraj. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, obejrzeliśmy pokazy tańca oraz spróbowaliśmy wielu smacznych potraw :)

• II Festiwal Piosenki Angielskiej

7 czerwca 2022 r. odbył się II Festiwal Piosenki Angielskiej organizowany przez Przedszkole nr 4 "Kubuś Puchatek".W festiwalu wzięły udział przedszkolaki z przedszkoli z Łowynia, Kamionny i Międzychodu. Gratulujemy udanego występu naszym starszakom!

strona: